Szkolenie z ratownictwa w warunkach górskich

Laureaci XVII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy “Pierwsza Pomoc” uczyli się jak ratować ludzkie życie w górach. Szkolenie zorganizowało Stowarzyszenie Komitet Obywatelski Ziemi Kłodzkiej wraz z ratownikami Grupy Wałbrzysko-Kłodzkiej GOPR.

Ćwiczenia z ratownikami GOPR.

W szkoleniu, które odbyło się 10 i 11 czerwca 2019 roku w Sokolcu wzięli udział najlepsi uczestnicy XVII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy “Pierwsza Pomoc”.


Mariusz Mruk – dyrektor oddziału PKO BP w Nowej Rudzie wita uczestników szkolenia. PKO BP co roku wspiera działania Stowarzyszenia Komitet Obywatelski Ziemi Kłodzkiej, które promują najwyższe wartości, takie jak np. nauka pierwszej pomocy.

Część praktyczna to zajęcia w Górach Sowich, które przeprowadzili ratownicy Grupy Wałbrzysko-Kłodzkiej GOPR. Uczniowie mogli m.in. sprawdzić swoje umiejętności w zabezpieczaniu poszkodowanego oraz transporcie poszkodowanego wózkiem alpejskim.

Ćwiczenia z ratownikami GOPR.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy “Pierwsza Pomoc” to jedno z największych tego typu wydarzeń w Polsce. Co roku kilkuset uczniów przyjeżdża do Nowej Rudy, aby sprawdzić swoje umiejętności z zakresu pierwszej pomocy. 17. edycja Turnieju odbyła się 20 maja 2019 r. Wzięło w niej udział 47 drużyn reprezentujących szkoły z całej Polski.

Dr Roman Szełemej podczas wykładu dotyczącego funkcjonowania Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych.