II Konkurs Wiedzy o Polsce i Czechach

II Konkurs Wiedzy o Polsce i Czechach za nami. Do Nowej Rudy przyjechali uczniowie z całej Polski oraz m.in. Ostrawy i Mlada Boleslav.

Wielkie polsko-czeskie święto zorganizowane było przez Stowarzyszenie Komitet Obywatelski Ziemi Kłodzkiej. – Zapraszamy młodzież z Polski i Czech, aby zachęcić ją do nauki o historii, gospodarce, kulturze i społeczeństwie sąsiedniego kraju – mówi Julian Golak – koordynator projektu. Tym razem do Nowej Rudy przyjechały 22 drużyny szkolne.  

Najlepsze reprezentacje zarówno w kategorii do jak i powyżej 16 roku życia wystawiło Gymnázium Dr. Josefa Pekaře z czeskiej Mlada Boleslav. Drugie miejsce zajęli odpowiednio uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 im. Unii Europejskiej w Kłodzku oraz Zespołu Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Kudowie-Zdroju. Na najniższym podium w kategorii do 16 roku życia stanęła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 z Bolesławca, a w kategorii powyżej 16 roku życia Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi w Opolu.

Zwycięzcy wyjadą z opiekunem w nagrodę na weekend do Warszawy lub Krakowa.

Konkurs odbył się w poniedziałek 8 października 2018 roku w Centrum Turystyczno-Sportowym w Nowej Rudzie.

Uczestnicy z Polski i Czech rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych (do 16 i powyżej 16 roku życia), w 4-osobowych grupach szkolnych. Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza część to test zamknięty, składający się z 40 pytań. W drugiej części uczestnicy rozwiązywali zagadnienia części praktycznej.

Zobacz wyniki

Kategoria do 16 roku życia

Kategoria powyżej 16 roku życia

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach programu Forum Polsko-Czeskie 2018.