Konkurs Wiedzy o Polsce i Czechach za nami

Konkurs Wiedzy o Polsce i Czechach za nami. Do Nowej Rudy przyjechało aż 26 drużyn z Polski i Czech.

Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych do i powyżej 16 roku zycia. Czteroosobowe drużyny szkolne rozwiązywały test zamknięty oraz wykonywały zadania praktyczne. Najlepszą drużyną w kategorii do 16 roku życia okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej Fundacji Clever z Oddziałami Gimnazjalnymi w Wałbrzychu. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum z czeskiego Broumova, a trzecie noworudzka Szkoła Podstawowa nr 7. W wsród uczniów powyżej 16 roku życia wygral Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr II w Opolu. Drugie i trzecie miejsce zajęły szkoły z Kłodzka, odpowiednio: Społeczne Liceum Ogólnokształcące w i Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku. Laureaci wyjadą w nagrodę na wycieczkę do Pragi oraz Safarii w Dvur Kralove

-To kolejny projekt, który realizujemy w Nowej Rudzie. Chcemy nie tylko uczyć młodych ludzi o Polsce i Czechach, ale także zachęcać ich do odwiedzenia pobliskich atrakcji turystycznych – mówi Julian Golak, koordynator projektu i dodaje, że takie wydarzenia to szansa dla młodych ludzi, aby spróbować swoich sił w rywalizacji międzynarodowej i budować pierwsze zagraniczne przyjaźnie.

Głównym organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Komitet Obywatelski Ziemi Kłodzkiej. Projekt był współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Forum Polsko-Czeskie 2017. Patronat nad wydarzeniem sprawował m.in. Arkadiusz Ignasiak – Konsul Honorowy Republiki Czeskiej we Wrocławiu.

 

Wyniki Konkursu Wiedzy o Polsce i Czechach